Aká bola sezóna 2014 pre vína v oblasti Kamptal hodnotí Alvin Jurtschitsch

Ing. Miroslav Babinský   Apr 3 2015   E-learning/Exkurzia

Počas našej exkurzie po Rakúsku sme mali možnosť navštíviť vinársku oblasť Krems a Kamptal. V predchádzajúcom príspevku sme Vám v krátkosti prezradili zopár informácií o Vinárstve Juritschitsch. K tomuto by sme nadviazali a poskytli Vám aj rozhovor s pánom Alvinom Jurtschitschom, vlastníkom firmy. Prezradil nám niečo o svojej poslednej vinárskej sezóne 2014, z ktorej vína budú v roku 2015 ponúkané na trhu.

Začalo to veľmi suchým počasím, takmer žiadna zimná vlhkosť v pôde, dokonca sme mali obavy, že budú problémy s kvitnutím kedy nie je voda k mineralizácii živín naklonená. Neskoré mrazy priniesli len krátke vzrušenie, a nepriniesli žiadne významné škody. Tri týždne pred začiatkom zberu by som povedal, že “veľmi veľké víťazstvo” , ale ako sa vyvíjal vínny rok, nemôžete predpovedať. Do polovice augusta, všetko bolo perfektné, zdravý vinič a veľké množstvo. Mokro a zatiahnutý august neveštil nič dobrého. Môžete mať skvelý september, a tak môže byť ešte všetko nastavené fajn. Ale to bolo iné, než som si myslel, a čo je ešte horšie s masívnymi dažďami na začiatku septembra. Boli sme v Kamptal stále niekde v v blízkosti.

 

 

Ako je ročník 2014 Kamp?

Kamptal DAC je jemné víno, veľmi piteľné, ovocné a korenené, alkohol okolo 12 až 12,5 percenta. Od Kamptal DAC Reserve to bude určite dávať menej a vyžaduje veľa práce. Ale vinice a vína predpokladáme nemajú viac ako 12,5 alkoholu. Je to trochu ako sebenaplňujúce sa proroctvo. Chcel by som sa orientovať hlavne na výrobu jednej vinice a vína s menším obsahom alkoholu, ale s rovnakým výkonom, zložitostou a významom - prijímame výzvu prírody.

Všeobecne sa dá povedať, že úroveň kvality nebude už jednotná. To sa prejaví predovšetkým v dlhovekosti. Vína z viníc s nadmerným výnosom budú skôr ľahšie a kyslé. Ak škodcovia Botrytis a škoda nebola selektívne zozbieraná a spracovaná separátne v pivnici, potom môže mať len krátke trvanie vína.

 

 

Čo bolo výzvou pre vás ako vinárov?

Bol to rok, kedy by ste mohli “urobiť všetko pre vinohradníkov” a pre vinicu, a napriek tomu príroda nám ukazuje, ako bezmocný môžem byť ako farmár. Či stratégia bola správna, je možné posudzovať len pri spätnom pohľade. Generalom bolo vinárstvo s dobrým porozumením pôdnych láskavosti. Roky dávkovania humusu a výsadby vo vinici, ktorá ťahá vodu z pôdy nesmierne pomohlo, rovnako ako výška a podložie horskej vinice.

Bolo to veľmi krátke obdobie tento rok pre zber hrozna. Precízny zber a jeho plánovaniepre vinice boli nutné.Je to pravdepodobne najdrahšia úroda, akú som kedy mal.

 

 

Tento rok sa bude rozhodovať v pivnici. Kto pozná moje vína vie, že sú postavené na zdravom základe , všetko iba na kvasinkách a viac štruktúry vo víne. Kvasinky s popadaného hrozna sú sivé a nemožno ich použiť pre rozšírenie kalov. Preto bolo dôležité, tento rok, viac ako inokedy práce vo vinici presne načasovať.

 

 

Aké odrody sa vydarili, a ktoré majú tendenciu utrpieť?

Robustný Veltlín zelený prežil najlepšie. Chuť zrenia bola rýchlejšia než rozklad. Hrozno sme zbierali, keď plody mali optimálnu chuť. Zrelé, ale nie prezreté. Tradičná chuť bola tento rok s menej cukrom, ako je obvyklé.

Rizling rýnsky sa mál udržať dlho, ale potom to išlo rýchlo. Počas niekoľkých dní, hniloba začal sa lomiť i solídny (i v Bergslagen). Počas niekoľkých dní sa zber Rizlingu rýnskoho skončil. Bol som s Rizlingom ukončený rýchlejšie ako s Veltlínom. Chardonnay a Pinot noir boli úrody špecifické a závislé od umiestnenia v svahu. Hore na kopci boli vlastnosti vína najvyššie. Predovšetkým zdravie Pinotu ma úplne prekvapilo. Pre Svätovavrinecké, to nebol veľký rok.

 

 

Na koľko percent si trúfate odhadnúť kvantitatívne straty v priemere za 5 rokov?

Zber v tomto roku, je veľmi individuálny od spoločnosti k spoločnosti a z vinice do vinice. Samozrejme som mal vedľajšie škody z niektorých viníc a a hrozno sme museli nechať zhniť, ale myslím, že v prevádzkovom úseku z ekonomického hľadiska mám možno o 20 percent nižšie tržby.

 

 

G A L É R I A

 

 

 

 

 

 

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok