Viete ako podniká muštový barón Toni Distelberger z Mostviertel v Dolnom Rakúsku

Ing. Ján Babinský   Mar 26 2015   E-learning/Exkurzia

Toni Distelberger z Mostviertelu v Dolnom Rakúsku je predstaviteľom Spoločenstva 20 farmárov vyrábajúcich ovocné mušty z hrušiek, jabĺk a iného ovocia. Aj oblasť, v ktorej sa nachádza jeho farma, sa volá muštová. Vyštudoval poľnohospodársku školu s maturitou a okrem toho sa ešte učil od dnes už 83 ročného otca, po ktorom zdedil 20 hektárovú farmu.

 

Muštová oblasť leží v nadmorskej výške 360 metrov má veľmi dobré podmienky na pestovanie ovocia, preto na farme mušt vyrábajú už viac ako 100 rokov. Najprv len pre vlastnú potrebu a susedov. ako rodinnú tradíciu. Zlé ekonomické podmienky pre farmárčenie pred niekoľkými rokmi ich prinútili rozmýšľať ako prežiť a mušt začali vyrábať komerčne, za účelom predaja, čo rozšírili aj o výrobu pálenky. Sú to všetko bioprodukty, o ktoré je v Rakúsku stále väčší záujem. Plody nestriekajú, zberajú ich zhruba 8 týždňov keď zrelé popadajú na zem, v čom im pomáhajú dvaja sezónni pracovníci z Rumunska. Mušt vyrábajú hlavne z tzv. vodových hrušiek, ktorých obrovské stromy dosahujú vek aj viac ako 200 rokov, a na produkcii sa podieľajú 60 %, ale aj z jabĺk, sliviek, čerešní a drobného bobuľovitého ovocia.

 

Prirodzené kvasenie, bez cukru a pasterizácie zaručuje, že mušt si zachová chuť, biovlastnosti a špeciálnou filtráciou sa zachytia baktérie spôsobujúce nežiaduce kvasenie. Vyrábajú dva druhy: bez alkoholu a s obsahom 6,5 % alkoholu. Z celkového počtu viac ako 2 tisíc stromov vyrobia 50 tisíc litrov muštu a 500 l pálenky pre domácu potrebu, ktorú môže aj predávať.

 

Okrem produkcie muštu ešte síce pestujú pšenicu a kukuricu na 20 ha, ale bez vedľajšej výroby by farma 5 člennú rodinu neuživila. Ďalší finančný prínos z vedľajšej činnosti mu prináša farmárske múzeum Bauernmuseum. V priestoroch farmy ho otec budoval 40 rokov. V niekoľkých miestnostiach a priľahlých stavbách sústredil viac ako 20 tisíc exponátov, ktoré sa len povaľovali po farmárskych dvoroch a domoch. Jeho prehliadka trvala viac ako 2 hodiny. Turisti môžu obdivovať staré zariadenia, ktoré používali roľníci nielen pri obrábaní poľa, ale aj vo svojom živote.

 

Napr. komplexne zariadená kuchyňa a izba farmára z roku 1780, lis na ovocie z roku 1862, rôzne druhy vozov, postrojov na kone, kompletná kováčska dielňa, rôzne remeselnícke potreby a výrobky, hodiny z roku 1671, ktoré si mohol dovoliť len bohatý feudál, puška s 2 metrovou hlavňou z roku 1500, hudobné nástroje, hračky pre deti a stovky rôznych exponátov naplňujúcich život farmára. Múzeum predstavuje nielen významný historický dokument o živote farmárov v minulosti, ale plní aj výchovný aspekt.

 

G A L É R I A

 

 

 

 

 

 

 

 

NEWSLETTER
Aktuality a novinky
denne pre Vás

Publikácie

Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Publikácia - obrázok Logo - Katalog - obrázok